Prowadzimy nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych - klasa                  I, II i III na rok szkolny 2019/2020.

Cykl kształcenia

Po branżowej szkole I stopnia i zasadniczej szkole zawodowej  - 2 lata

Po gimnazjum i szkole podstawowej - 3 lata

Po 8 letniej szkole podstawowej - 4 lata

Forma kształcenia

Szkoła zaoczna

Do liceum mogą zapisywać się osoby, które ukończyły 8-klasową szkołę podstawową, gimnazjum lub zasadnicza szkołę zawodową.

Forma kształcenia sprzyja osobom pracującym. Mogą one podnieść swoje kwalifikacje zgodnie z potrzebami rynku pracy i oczekiwaniami pracodawców. Uzyskanie wykształcenia średniego zwiększa szanse na awans zawodowy lub zmianę pracy na lepszą.

Po ukończeniu naszego liceum absolwenci mogą podejmować naukę we wszystkich szkołach policealnych oraz na uczelniach wyższych.

Słuchacze przystępują do matury.

Przedmioty i egzaminy semestralne:

Przedmiot

Egzaminy
Język polski  R. pisemny + ustny
Język angielski do wyboru R. pisemny + ustny
Język niemiecki do wyboru R. pisemny + ustny
Historia ustny
Historia i społeczeństwo ustny
Wiedza o społeczeństwie ustny
Biologia ustny
Chemia ustny
Matematyka R. pisemny + ustny
Geografia R. ustny
Podstawy przedsiębiorczości ustny
Fizyka ustny
Informatyka ustny

Zasady zaliczenia semestru

• obecność na zjazdach
  • Pozytywna ocena z pracy zaliczeniowej (Pisana z każdego przedmiotu. Tematy podawane są przez nauczycieli na pierwszych zajęciach edukacyjnych z danego przedmiotu.)
  • Pozytywnie zaliczona sesja egzaminacyjna (Sesja kończy semestr. Egzaminy mają formę pisemną i ustną. Język polski, angielski oraz matematykę zalicza się egzaminem pisemnym i ustnym, zaś pozostałe przedmioty zaliczane są egzaminem ustnym.)
  • R-rozszerzenia

Ważne dokumenty:

1. Statut Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Nidzicy
  2. Szkolny zestaw programów nauczania
  3. Pobierz podanie

ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!