Technikum w Nidzicy

Technik logistyk

pobierz podanie (pdf)

Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku w celu optymalizacji korzyści wynikających z wymiany towarowej dla wszystkich uczestników tej wymiany. Technik logistyk powinien dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem klienta oraz optymalizować koszty, aby właściwie prowadzić współpracę z klientami. Do podstawowych zadań należy również wybór procedury zakupów oraz wybór dostawców i towarów. Technik logistyk analizuje stan zakupów i nimi zarządza, obsługuj zamówienia i organizuje transport, wykorzystując w tym celu systemy informatyczne. Aby realizować stawiane przed nim zadania, musi posiadać szeroką wiedzę z zakresu planowania, finansów, marketingu, transportu i dystrybucji, analizy finansowej i ekonomicznej oraz prawa krajowego i międzynarodowego w zakresie objętym jego działaniem.

Technik informatyk

pobierz podanie (pdf)

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik informatyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych;
  • dobierania podzespołów, konfigurucji, montowania z podzespołów komputerów, instalowania oprogramowania;
  • projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami w tym:
    - dobiera urządzenia sieciowe, serwery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej,
    - montuje okablowanie strukturalne lokalnej sieci komputerowej według projektu,
    - instaluje i konfiguruje urządzenia sieciowe i sieciowe systemy operacyjne,
    - odpowiada za właściwe działanie lokalnej sieci komputerowej;
  • projektowania baz danych i administrowania bazami danych;
  • tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.

Technik elektryk

pobierz podanie (pdf)

Zawód technik elektryk przypisany jest do obszaru elektryczno-elektronicznego. Praca technika elektryka wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ czynności wykonywane przez elektryka zapewniają bezpieczeństwo osobom korzystającym z sieci energetycznych lub maszyn i urządzeń elektrycznych. Technik elektryk przygotowany jest do projektowania, wykonywania, diagnozowania stanu, dokonywania napraw instalacji elektrycznej oraz maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Celem kształcenia ucznia w zawodzie technik elektryk jest przygotowanie absolwenta mobilnego na rynku pracy. Osoba posiadająca kwalifikacje przypisane do zawodu wyposażona jest w aktualną wiedzę i umiejętności zawodowe, ale także świadomość i potrzebę ciągłego doskonalenia się i pozyskiwania nowych uprawnień.

Technik usług fryzjerskich

pobierz podanie (pdf)

Absolwent kierunku technik usług fryzjerskich świadczy usługi fryzjerskie oraz posiada umiejętności zarządzania zespołem i salonem fryzjerskim.

Do usług fryzjerskich należy wykonywanie zabiegów fryzjerskich, takich jak:

• zabiegi pielęgnacyjne włosów,
  • strzyżenie włosów,
  • formowanie fryzur,
  • ondulowanie i zmiana koloru włosów.

Atuty naszej szkoły
• atrakcyjne i poszukiwane na rynku pracy zawody kształcenia
• wysokopłatne kwalifikacje po ukończeniu szkoły
• nauka na wysokim poziomie